Adrián Zetocha absolútnym víťazom turnaja O pohár Bratislavskej šachovej akadémie

V utorok 6.1.2015 Bratislavská šachová akadémia usporiadala svoj prvý detský turnaj vrámci celoslovenskej náborovej série GPX. 26 hráčov sa v tento krásny zimný deň stretlo, aby zabojovali nielen o body do celkovej tabuľky súťaže, ale aby si zahrali hlavne pekné partie a nadviazali nové kamarátstva. Pre niektorých to bol vôbec prvý turnaj a čo nás teší taktiež, je účasť hráčov aj z mimobratislavského regiónu.

Absolútnym víťazom doslova bez zaváhania sa stal Adrián Zetocha z ŠK Slovan Bratislava, ktorý suverénne vyhral prvé miesto so ziskom 9/9 bodov. Na druhom mieste sa umiestnil Richard Turčan z Veža CVČ Banská Bystrica a na treťom Marek Škrinár z ŠK Slovan Bratislava. Bratislavskú šachovú akadémiu reprezentoval Ján Lakota, ktorý po výbornom štarte vypadol z tempa a napokon uhral krásnych 3,5 boda, čo na účasť v prvom turnaji je veľmi pekný výsledok.

Ocenené boli taktiež kategórie – najlepšie dievča, v ktorom zvíťazila Silvia Fajtáková z CVČ Interchess Malacky, najlepší chlapec do 10 rokov Šimon Šalgovič a najlepší chlapec nad 10 rokov Jakub Blaho. Ocenili sme taktiež nepopulárne štvrté zemiakové miesto, ktoré obsadil Kristóf Mézes z ŠK Dunajskej Stredy.

Hráči na turnaji nehladovali. Na desiatu každému pristála pri šachovnici Fidorka a jabĺčko, na obed sa tešili z výbornej pizze, ktoré zabezpečila Niki Vrbová. Počas obednej prestávky sme nezaháľali a garant turnaja Dušan Schwarz po intre s upútavkou na pripravovaný februárový kurz o strednej hre vyskúšal mladých šachistov zo šiestich pozícií, ktoré riešili interaktívne na veľkej demonštračnej tabuli.

Za skvelý priebeh turnaja sa chceme poďakovať hlavnému rozhodcovi Ladislavovi Šipekymu a taktiež rodičom, ktorí vytvorili skvelé obecenstvo.